
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.5 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 0 mm |
| Thickness | 1.15 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 4 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 16 |
| Number of Bits | 16 |
| Turn-On Delay Time | 6.6 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 4.1 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 16 |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Outputs | 16 |
| Number of Input Lines | 16 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Output Type | 3-State |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Non-Inverting |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.98976
Ext.Price$0.98976
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.98976 | $0.98976 |
| 10 | $0.96605 | $9.66050 |
| 25 | $0.94296 | $23.57400 |
| 50 | $0.92042 | $46.02100 |
| 100 | $0.89841 | $89.84100 |
